Uspešni nastopi na Svetovnem prvenstvu v savate assautu!

Ekipa Kluba borilnih veščin Ljubljana - FCL in celotna slovenska reprezentanca se je zadovoljna vrnila iz Francije, kjer se je udeležila svetovnega prvenstva v lahkokontaktnem francoskem boksu (savate. assaut) Konkurenca na tekmi je bila velika, saj je tekmovalo 67 žensk in 164 moških iz 37 držav. Vseeno pa so naši štirje udeleženci prišli nazaj zelo zadovoljni.

Obe dekleti, Tamara Strnad (do 60 kg) in Tina Turk (do 65 kg), sta iz Francije prinesli srebrno medaljo! To je velik uspeh za njiju, za klub in Slovenijo. Tak dosežek je seveda posledica trdega dela na treningih, ki se je začelo že v marcu s pripravami na combat tekmo ter se nadaljevalo z načrtnimi pripravami na to SP v Parizu.

Tina je svojo uvrstitev komentirala takole: '' Srebrne medalje sem zelo vesela, saj je bila težko priborjena. Sicer mi je v finalu zmaga le za las ušla, vendar se s tem ne obremenjujem preveč. S to tekmo sem namreč dobila ogromno samozavesti, saj je to zame že drug uspešen nastop na velikem tekmovanju. Motivacija za delo naprej se z vsako tako tekmo še poveča - konkurenca je močna, želja po najvišji stopnički pa prav tako.''

Tudi Tamara je svojega dosežka zelo vesela: ''S svojim nastopom sem zelo zadovoljna, saj takega rezultata nisem pričakovala. Imela sem tudi malo sreče z žrebom, saj je bila v moji eliminacijski skupini od favoritk le Kanadčanka. Z zmago nad njo sem se tako direktno uvrstila v polfinale. Naslednja nasprotnica je bila iz Maroka in zmage nad njo se nisem nadejala, saj sem prej videla njene borbe. Med borbo pa se je izkazalo, da je premagljiva. Uspelo mi je veliko brc proti njeni glavi, tako da sem slavila tudi v tej borbi. V finalu me je čakala Francozinja, ki se je odlično borila, uspela me je zadeti tudi z nogo v glavo. Morala sem ji priznati premoč, vendar sem bila z prikazano borbo zelo zadovoljna. Občutki ob osvojeni medalji so fantastični.''

 

 

Celotna slovenska savate assaut reprezentanca
 
Med dobitniki medalj sta bili tudi Tina Turk in Tamara Strand (4 in 5 z leve)

 

Tekmovalca, Mišel Ožegovič (nad 85 kg) in Vladimir Robič (do 85 kg), se žal nista vrnila z medaljo, sta pa vseeno z nastopom zadovoljna. Nihče od njiju se ni posebej pripravljal na to tekmo, saj je za obema težka tekmovalna sezona. Oba sta se pripravljala na EP v savate combat, pri čemer je Mišelu tik pred odhodom načrte prekrižala poškodba, Vladimir pa je uspešno tekmoval. Oba sta se udeležila tudi logaške combat tekme. Zato sta odšla v Pariz z željo, da bi se čim bolj izkazala, ne pa zmagala za vsako ceno.

V borbah sta pokazala solidno znanje in dobro tehniko, a to žal ni zadostovalo za medalje. Mišel je komentiral takole: ''Za to tekmo se nisem posebej pripravljal, saj imam večjo željo po dosežkih v combatu. Vseeno sem nekoliko razočaran nad sodniškimi odločitvami, saj sem pričakoval večjo nepristranskost''. Vladimir pa je povedal: ''V Pariz sem šel brez posebnih pričakovanj, pa tudi brez posebnih priprav. Zato tudi nisem razočaran, s svojimi borbami sem zadovoljen.''

Udeležba na tem SP je bila za Slovenijo zelo uspešna, saj se je po številu medalj uvrstila na drugo mesto, za Francijo in pred Srbijo ter Belgijo. Z dosežki ekipe FCL, ki je prispevala k temu slovenskemu uspehu, je seveda zadovoljen tudi vodja kluba, Sašo Weixler. Uspeh je pokomentiral takole: ''Ambicije pred tekmo SP so bile zelo velike, saj je naša ekipa prejšnje leto na EP osvojila nekaj odličnih uvrstitev. Tako Tina kot Tamara sta pokazali odlično formo in dobro pripravljenost. Bolj intenzivne treninge smo začeli izvajati že v marcu oz. aprilu, ko smo se pripravljali na combat tekmo, in že takrat sta naši tekmovalki redno in zavzeto obiskovali te treninge. In posledično so rezultati tu! Mišel in Vladimir pa sta glede na okoliščine pokazala solidne borbe in sta s svojimi nastopi upravičeno zadovoljna.''

Naši ekipi FCL, še posebno pa dekletoma posebej čestitamo!

 

Ne prezrite

osebni trener boks-kickboxing

utrip sampiona

boks-kickboxing-mma-ljubljana

boks-za-otroke-ljubljana

troia logo1

konex

razgibajmo-ljubljano-logo