Haringey Box Cup 2024 - London
Featured

Od 14. do 16. junija smo se v Londonu udeležili močnega boksarskega mednarodnega turnirja Haringey Box Cup 2024.

FCL barve je zastopal Aljaž Šircelj, ki je nastopal v kategoriji pol velter - 63,5 kg. Turnirja se je udležilo več kot 400 tekmovalcev kar priča o res velikem boksarskem dogodku. Najbolj znani zmagovalci tega turnirja v preteklih letih so bili Antony Joushva, Daniel Dobuois, Katty Taylor in drugi.

Prvi dan turnirja se je v četrt finalu pomeril z Dillon Swalesom iz Army boxing kluba. Aljaž je štartal v borbo suvereno in vodil tempo vse tri runde. Na koncu je zasluženo po enoglasni sodniški odločitvi 5:0 tudi zmagal.

V polfinalu je imel tako rekoč finalno borbo, saj smo vedeli, da je Aljažev nasprotnik Amo Singht tudi nosilec skupine. Aljaž je v borbo štartal suvereno in vodil visok tempo borbe, a naprotnik ni popustil. Vsako rundo sta stopnjevala resnično visok tempo borbe. Videti je bilo, da bo zmagovalec Aljaž, a je bilo za sodnike žal premalo.

Aljaž je na koncu osvojil odlično tretje mesto in še enkrat ponovno dokazal, da lahko boksa z najboljšimi.